>>>Kanāriju salas

Nacionālā rakstura iezīmes. Kanāriju salu iedzīvotāji, kā jau visi spāņi, ir ļoti dzīvespriecīgi un viņiem piemīt iedzimta tieksme pēc saskarsmes.  Saskarsmē ar ārvalstniekiem viņi ietur zināmu distanci un ar grūtībām veido ar tiem draudzīgas attiecības.  Izklaidēm spāņi velta tikpat lielu daudzumu savas enerģijas, cik darbam. Laiks, šajā valstī, ir izplūdis jēdziens: lielākoties spāņi pieskaņo darbu savām pašu vajadzībām, taču nedzīvo „pēc pulksteņa”. Tādēļ viņi bieži kavē, viņiem patīk patērzēt un viņi ir visai ziņkārīgi. Pēc pusdienām spāņi dodas atpūsties: sākas siesta, kas ilgst divas vai trīs stundas. Šajā laikā slēgti ir visi veikali, iestādes, lielākā daļa kafejnīcu un pilsēta izskatās kā izmirusi. Vakariņas spāņi ēd vēlu, apmēram 21:00. Vakaros viņi labprāt pastaigājas pa ielām, iegriežas krodziņos, kur pie kafijas tases vai vīna glāzes tērzē un strīdas.

Ko šajā valstī ir vērts izbaudīt? Tūristiem neaizmirstami skati ir dažādie tautas svētki, fiestas un festivāli, kurus katrā pilsētā rīko vairākas reizes gadā. Taču nevienā Eiropas valstī nemēdz būt tik daudz svētku, cik to ir Spānijā. Valstī nav tāda ciemata, mazpilsētas vai pilsētas, kurā netiktu rīkoti vēršu skrējieni, uguņošanas, improvizēti turnīri, seni rituāli un masu gājieni par godu kādam svētajam vai Jaunavai Marijai. Kanāriju salas ir izslavētas ar saviem karnevāliem, kuru pasākumu pārpilnības un kostīmu daudzveidības ziņā var sacensties ar slavenajiem Riodežaneiro karnevāliem. Tas ir viens no lielākajiem karnevāliem Eiropā – krāšņs, latīņamerikāņu mūzikas pavadībā notiekošs ielu gājiens, kura dalībnieki tērpušies ekstravagantos tērpos. Neizdzēšamu iespaidu atstāj arī Tenerifes salas melnās pludmales, kuru smiltis ir sajaukušās ar vulkāniskajiem pelniem. Ir vērts apskatīt arī hipiju pludmali Kaletē, kur vēl šobaltdien pašu rokām celtās palmu zaru būdās dzīvo hipiji un viņu sekotāji. Citās tūristu iecienītās pludmalēs Grankanārā, Lansarotē, Fuertoventurā pludmales ir ievērojami gaišākas.  Grankanāras salā neizdzēšamu iespaidu rada grandiozā Maspalomas kāpa – baltas, tuksnesi atgādinošas smiltis, kas kontrastē ar salas vulkānisko ainavu. Viesojoties Spānijas salās noteikti vajadzētu izbaudīt flamenko – ugunīgo spāņu deju, kuru dejo uz ielām, laukumos, nakts klubos un restorānos.  Kanāriju salās noteikti vajadzētu nobaudīt jūras veltes – tās allaž ir svaigas un lieliski pagatavotas. Ieteicams nobaudīt arī „malvāziju” – vienīgo vīnu, kuru gatavo Kanāriju salās. Tos dēvē par karalisko vīnu, jo to bija iecienījusi cariene Katrīna.  

Valsts īpatnības.  “Siesta, fiesta un basta” – tā savu dzīves ritmu raksturo spāņi. Trokšņaina fiesta līdz rīta gaismai, no rīta basta un siesta – pēc pusdienām. Neņemot vērā šādu dzīves ritmu, spāņi lieliski apvieno darbu ar izklaidēm, spēj, veltot laiku ģimenei un neignorējot savas personiskās vēlmes, tikt galā ar dienesta pienākumiem. 

Unikālā reljefa un Atlantijas okeāna ietekmē, laika apstākļi salās mainās bieži. Vienas dienas laikā lietu var nomainīt saulains laiks vai visu salu aptveroša migla.  Kanāriju salās aug nedegošās Kanāriju priedes, kurām ir ļoti bieza miza un kuras no mākoņiem uzsūc mitrumu.