>>> Atpūta pie jūras 

                          Spānija

Spānija ir otrā kalnainākā Eiropas valsts pēc Šveices. 90% valsts teritorijas aizņem kalni, dienvidaustrumos atrodas Kordiljēru-Betikas kalnu sistēma, par kuru augstāki ir tikai Alpi. Netālu no Granādas atrodas valsts augstākā virsotne Mulasens (3478 m v.j.l.). Garākā upe - Taho (1008 km).
Spānija atrodas Eiropas dienvidrietumos un aizņem 85% no Pireneju pussalas. Ziemeļos robežojas ar Franciju un Andoru, rietumos ar Portugāli, dienvidos ar Gibraltāru. Spānijai pieder Baleāru salas Vidusjūrā un Kanāriju salas Atlantijas okeānā. Ziemeļrietumos to apskalo Atlantijas okeāns, dienvidos un austrumos – Vidusjūra.Kopējā valsts platība: 504.788 km2. 

Neskatoties uz klimatisko zonu daudzveidību, Spānijā dominējošais klimats tomēr ir Vidusjūras subtropu klimats ar maigu un īsu ziemu un sausu, karstu vasaru.

Pateicoties Spānijas ģeogrāfiskajam novietojumam un tās vēsturiskajai attīstībai, mūsdienās šī valsts ir vilinoša un interesanta ļoti daudziem tūristiem. Jebkurš šeit var atpūsties, atbilstoši savai gaumei un prasībām. Iebrucējus parasti pārsteidz kultūru, valodu, tradīciju un peizāžu dažādība. Valsts teritorijā ir saglabājušies Senās Romas laikmeta arhitektūras pieminekļi, Mauru cietokšņi un pilis Andalūzijā, Kordobas, Granādas, Seviļjas mošejas, nelielas agrīno Viduslaiku baznīcas Astūrijas un Pireneju kalnos, konkistadoru laikmeta milzīgas katedrāles un pilis Kastīlijā un Leonā. Spānijas vēstures un kultūras mantojums ir plašs un bagāts. Šīs valsts krāsainība ir iedvesmojusi Pikaso, Goiju, Velaskesu, Dalī u.c. Dažādu tautu, reliģiju un kultūru ietekme, Eiropas-Āfrikas robežu novietojums un tas, ka valsts ir Vidusjūras un Atlantijas okeāna ieskauta, - tas viss ir atstājis iespaidu uz tradīcijām un vēsturiskajiem pieminekļiem Spānijā.

Spānija – viens no lielākajiem pasaules tūrisma centriem.  Atpūta Spānijā atstāj sirdī patiesi neaizmirstamus iespaidus, kuru dēļ šeit gribas atgriezties vēl un vēl.  

Galvaspilsēta: Madride (4 620 00 iedz.)

Lielākās pilsētas: Barselona (3,75 milj.), Valensija (1,27 milj.), Sevilja, Bilbao, Saragosa, Valjadolida, Ovjedo, Kadisa, Almerija, Mursija, Malaga

Oficiālā valoda: spāņu

Reliģiskā piederība: katoļi (99%)

avots: Spain.Lv

 

Plāno ceļojumu? Svarīga informācija

Kūrorti

>>> Maljorka
Lidojums: Rīga-Maljorka -Rīga
Izlidošanas datumi: no Cenas: no

>>> Malaga
Lidojums: Rīga-Malaga -Rīga
Izlidošanas datumi: no Cenas: no(autobuss)

>>>Datumi, programmu nosaukumi un cenas