>>> Atpūta pie jūras  
                   
                     Tunisija

Tunisija atrodas Āfrikas ziemeļu daļā, starp Gibraltāra šaurumu un Suecas kanālu, Vidusjūras krastā. Rietumos tā robežojas ar Alžīriju, bet austrumos ar Lībiju.

Tunisija - tie ir vārti uz eksotiskajiem Austrumiem. Šeit sastopas divas dažādas kultūras- arābu un eiropiešu. Tunisija līdz 1956. gadam bija viena no Francijas kolonijām un gadsimtu ilgā kolonizācija atstāja savas pēdas praktiski visās dzīves sfērās: kultūrā, valodā un tradīcijās. Šeit atrodas pilsētas ar tūkstošgadu vēsturi: Tunisa, Hammameta, Monastira, antīkā Kartāga, Sahāra. Šeit var vērot kontrastus, kas raksturīgi vienīgi Ziemeļāfrikai: greznas automašīnas blakus ratiem, kuros iejūgti ēzeļi, starp ganu teltīm spīdošas datorfirmu neona reklāmas un satelīta antenas.

Tunisija ir arābu pasaules visliberālākā un viseiropeiskākā valsts, mums vistuvākā eksotiskā Āfrikas valsts, kurā ir 1300 km saulainu pludmaļu, senatnes pieminekļi un pārsteidzošas dabas ainavas – sākot ar korķa koku birzīm ziemeļos, beidzot ar Sahāras tuksneša plašumiem un oāzēm valsts dienvidu daļā.


 

Ekskursijas - Tunisija Tunisa
Tunisa ir Tunisijas galvaspilsēta. Rosīga pilsēta, kur savijas senās vēstures mantojums, tradīcijas un mūsdienas. Tas ir lielisks arābu valsts kūrorta savienojums ar eiropas tradīcijām. Katru dienu šo ostas pilsētu apmeklē 3 miljoni tūristu un katrs piedzīvo šeit kaut ko ļoti savdabīgu un neparastu. Galvaspilsētas centrā atrodas pirmā valsts prezidenta Habiba Burgiba aleja. Tā ir zaļa gājēju zona 1,5 km garumā, kur izvietoti daudzi veikali, ēkas kas uzbūvētas Francijas valdīšanass laikā. Šeit var apmeklēt lielo Teātri un katoļu dievnamu, kas saglabājies līdz pat mūsdienām. Bardo nacionālajā muzejā atrodas viena no slavenākajām mozaīku kolekcijām pasaulē, bezgalīgie mozaīku fragmenti klāj sienas, griestus un grīdu. Šeit tiek izstādīti dažādi arheoloģiskie atradumi, unikālas rotaslietas, dārglietas, sadzīves priekšmeti. Tūristus piesaista galvaspilsētas vecpilsēta-Medina, kur var iegādāties vietējo meistaru ražojumus un valstij raksturīgus suvenīrus.

Kartaga
Dažu kilometru attālumā no galvaspilsētas atrodas antīkā Kartaga. Šī ir sena pūniešu pilsēta, kas tika nodibināta 814. g. pirms Kristus dzimšanas. Pilsēta saucās „Vidusjūras karalis” un pārdzīvoja daudzu civilizāciju uzplaukuma un panīkuma laikus. Kartaga bija vienas no varenākās impērijas, pie kuras piederēja Sicīlijas un Sardīnijas salas, kā arī dienvidu Spānijas daļa, galvaspilsēta. Diemžēl pašlaik šeit ir palikušas tikai drupas, kas atgādina par slavenajiem pagātnes laikiem, kad tika lemts par Vidusjūras likteni, kad pilsētas ekonomisko un kultūras attīstību varēja salīdzināt ar seno Grieķiju un Romu. Šeit piedzima un cīnījās slavenais karavadonis Hannibals. Šī pasaules vēsturei nozīmīgā pilsēta piedzīvoja daudzus karus, bet pēc trešā pūniešu kara tā tika pilnībā izpostīta, palika tikai akmeņi un zeme, nokaisīta ar sāli, lai nekad šeit neizaugtu neviens zaļš zāles stiebriņš. Tomēr Kartagas nosaukums paliks uz mūžu. Tūkstošiem tūristu un arheologu katru gadu apmeklē šīs vietas, kur milzīgā teritorijā joprojām palikušas pūniešu un romiešu pilsētas drupas, amfiteātri, viadukti, senās pirtis, tempļi, kas satriec ar savu masīvo būvi, spāņu un turku cietoksņi, viduslaikus tirgi un daudz kas cits.

Sidi Bu Said
Sidi Bu Said – pilsēta, uz Manara kalna, kas dibināta XII gs. Šī pilsēta apžilbina ar savu skaistumu un arhitektūru. Pilsētu rotā mājas, krāsotas tikai baltā un zilā krāsā, milzīgi kaktusi un apelsīnkoki. Šī ir dzejnieku, muzikantu un mākslinieku iemīļotā satikšanās vieta. Te var patīkami pastaigāties, izbaudīt brīnišķīgos skatus, iedzert kafiju vai tēju vietējās kafejnīcās, vai arī izsmēķēt ūdens pīpi – šišu. No kalna paveras pasakains skats- Tunisijas pilsēta un jūra.

Kap Bon
Kap Bon – pilsēta, kas atrodas Ziemeļaustrumos. Pateicoties mitrajam un ne pārāk kārstajam klimatam šeit radušies labvēlīgi apstākļi augkopības attīstībai. Visapkārt izvietojušies citrusaugu plantācijas, olīvkoku audzes, vīnogu audzētavas. Netālu atrodas El Hoar, vieta, kur ieguva un no kurienes piegādāja kaļķi Kartagas būvēšanai.

Duga
Duga – viena no senākajām pilsētām, kuru dibināja berberi un kas ir vislabāk saglabājusies līdz mūsdienām. Šeit var apmeklēt milzīgu seno romiešu teātri, kur ietilpst 3500 skatītāju. Tūristus īpaši sajūsmina lieliski saglabājušās līdz mūsdienām romiešu pirtis un mājas, finiķiešu mauzolejs, templis, kur tika slavēts dievs Jupiters, un Triumfa arka, kas uzbūvēta 205. gadā pirms mūsu ēras.

2-dienu ceļojums uz Sahāras tuksnesi
Šā brauciena laikā tiek šķērsota vairāk nekā puse no valsts teritorijas, ceļā tiek pārvarēti 1200 kilometri. Jūs gaida neaizmirstami iespaidi un piedzīvojumi. Tā ir iespēja divu dienu laikā apskatīt daudzus arhitektūras pieminekļus, priecāties par brīnumainām ainavām, izjust īstu Āfrikas tuksneša vēsmu. Pirmajā dienā – seno romiešu amfiteātra apmeklējums El Džem pilsētā. Būve pārsteidz visus ar savu milzu izmēru – garumā 140 m, platumā 122 m. Amfiteātrī ietilpa 30 tūkstoši skatītāju, šeit norisinājās gladiatoru cīņas, vergu un dzīvnieku upurēšanas ceremonijas, koncerti un sanāksmes. Matmata kalnos ir iespējams apskatīt berberu mājokļus – troglodītu alas, kuras līdz mūsdienām dzīvo vietējie iedzīvotāji. Duz – ir kā vārti uz Sahāras tuksnesi, katram būs interesanti pavizināties uz kamieļa, nolūkoties saulrietā. Otrajā dienā turpināsies iepazīšanās ar tuksnesi. Sālsezers Šott El Džerid - vieta, kur var nopirkt tuksneša rozes, vērot mirāžas. Neizdzēšamus iespaidus katra cilvēka dvēselē atstās Tauzare un Šebik, kur izvietojušās dateļu palmas audzes, gatavojas banāni, granāti un aprikozes. Ceļojuma nobeigumā – svētā islama pilsētas Kajruana apmeklējums, kas ir ceturtā pēc nozīmes musulmaņu reliģijā.

Brauciens ar kuģīti
Aicinām piedalīties braucienā tos, kuri vēlās apbrīnot Vidusjūras krastus, peldēt kristāldzidrajā ūdenī un izbaudīt saules starus atklātā jūrā. Kuģa ekipāža ar prieku parūpēsies par saviem viesiem, noorganizēs dažādas izklaides programmas uz klāja, pacienās ar pusdienām.

Folklora vakars
Folkloras vakars – cienāšana ar arābu virtuves ēdieniem senlaiku ciemā. Šeit Jūs iepazīsieties ar tradicionāliem Tunisijas amatiem, nacionālajām dejām, folkloras izrādēm. Viesus pacienās ar vietēja ražojuma vīnu.

Galvaspilsēta: Tunisa
Lielākās pilsētas: Hammameta, Suse, Monastira, Port El Kantaoui
Oficiālā valoda: arābu; plaši tiek izmantota arī franču un angļu valoda

Reliģija: islāms; arī kristietība un jūdaisms

Apskates objekti:
Tunisa – valsts galvaspilsēta ir neliela, tajā ir viegli orientēties, vecpilsēta Medina ir vairāk kā 1000 gadu sena islāma arhitektūras bagātību krātuve. Ievērojamākie objekti – netālu no Tunisas esošās Kartāgas drupas, Bardo muzejs, kurā apskatāmas lieliskas romiešu mozaīku kolekcijas. Atrodoties Tunisā nemaz nav jāmeklē speciāli apskates objekti, jo ik uz soļa ir apskates vērtas celtnes un dabas ainavas.

Hammameta – visvecākais, iespaidīgākais un ekskluzīvākais kūrorts. No vienas puses pilsētu ieskauj granātkoku, apelsīnu un citronu audzes, no otras Vidusjūra. Šeit atpūšas tādas slavenības kā Sofija Lorēna. Hammametas kūrortviesnīcas piedāvā augstas kvalitātes skaistumkopšanas pakalpojumus un veselības uzlabošanas kūres.
Suse – uzskata, ka Suse ir senāka pilsēta nekā Kartāga. Šeit atrodas tādi izcili apskates objekti kā El Jem kolizejs un muzejs, kurā apskatāmi eksponāti, kas ir vairākus tūkstošus gadu veci. Ievērības cienīgs ir arī Suses muzejs, kurš iekārtots tornī, kas celts 9.gs. Muzejā apskatāmi dažādi arheoloģiskie izrakumi. No Suses ērti nokļūt arī Sahāras tuksnesī.

avots: icelo.lv

Plāno ceļojumu? Svarīga informācija

Kūrorti

>>> Susa
Lidojums: Rīga-Monastira -Rīga
Izlidošanas datumi: no
Ilgums: 7, 14 naktis
Cenas: no>>> Hammameta
Lidojums: Rīga-Monastira -Rīga
Izlidošanas datumi: no
Ilgums: 7, 14 naktis
Cenas: no Ls

>>> Jasmīna Hammameta
Lidojums: Rīga-Monastira -Rīga
Izlidošanas datumi: no
Ilgums: 7, 14 naktis
Cenas: no
>>> Port El Kantaui
Lidojums: Rīga-Monastira -Rīga
Izlidošanas datumi: no
Ilgums: 7, 14 naktis
Cenas: no
>>> Monastira
Lidojums: Rīga-Monastira -Rīga
Izlidošanas datumi: no
Ilgums: 7, 14 naktis
Cenas: no