>>> Horvātija

Kontinentālajā daļā temperatūra vasaras mēnešos sasniedz 22-26°C, pie jūras - 26-30°C. Adrijas jūras piekrastē Horvātijā ir Eiropā visvairāk uzskaitīto un reģistrēto saules stundu gadā (2 600).

Valoda. Oficiālā valsts valoda ir horvātu. Izplatītas ir arī vācu, itāļu un angļu valodas.

Nauda. Naudas vienība Horvātijā ir kuna.  Naudu maina visās bankās, viesnīcās, lidostas maiņas punktos. Daudzos veikalos, restorānos un viesnīcās var norēķināties ar ceļojuma čekiem vai norēķinu kartēm EuroCard/MasterCard, VISA, Diners. Veikalos saglabājiet visus čekus. Ja finansu policija redzēs, ka neņemat čeku, Jūs variet kļūt par pārdevēja līdzzinātāju, kas vēlas izvairīties no nodokļu samaksas.

Nacionālā rakstura iezīmes. Horvāti ir sabiedriska tauta, saglabājusi tādus jēdzienus kā savstarpējā sapratne, savaldīšanās, vēlme problēmas risināt diskusiju ceļā. Aizvien šeit mājo vēsturiskas tradīcijas, kuru elementi ir cieši saistīti ar ģimenes dzīvi. Horvātiem, tāpat kā krieviem, patīk častuškas, viņi bieži dejo, ir jautri un temperamentīgi. Viņiem piemīt slāvu tautām tik raksturīgās iezīmes: atvērtība, draudzība, sabiedriskums.

Pludmale. Saulessargu un krēslu noma maksā aptuveni 20 kunas. Lielākā piekrastes daļa ir akmeņaina, tāpēc iesakām nodrošināties ar matraci.
Kūrortos ir vairākas atsevišķas teritorijas tiem, kas vēlas atpūsties „kā māte daba radījusi”. Tamdēļ, lai nenokļūtu neveiklā situācijā, iesakām vērīgi sekot norādēm pludmalēs. 1961.g. Horvātijas pilsētā Vrsarā darbu uzsāka īpaši populārais un Eiropā lielākais nūdistu kūrorts Korvesada. Ik gadu to apmeklē tūkstošiem tūristu, bet 1972.g. šeit rīkoja Vispasaules nūdistu kongresu. Arīdzan mūsdienās kūrorts vilina „naturālistus” .